| gomen a întrebat:

Mi-am pierdut interesul in scoala, in invatamantul scolar si tot ce tine de ea..Eu inteleg ca trebuie sa invat sa ajung undeva mai sus, sa am banul meu, dar este prea plictisitor. Si debea sunt in clasa a 7-a. Ce sa fac? straight face
Inainte imi era frica, ma panicam, ma stresam sa iau note mari, sa invat, sa eu mai stiu ce, si acum is asa is asa. Ma mai stresez uneori cand e important dar asa in mare parte. Plus ca am inceput sa iau si note mici. Aveam numai peste 7-8. Nu am note sub 5, si sper ca nu voi avea. Dar totusi.

Răspuns Câştigător
| pufipo a răspuns:

Bună, în fapt să ştii că nu trebuie să înveţi pentru a ajunge undeva sus, trebuie să înveţi (desigur dacă vrei) doar pentru tine, tu ca om trebuie să ai o cultură generală, trebuie să comunici, să scrii, etc.
Note de 7-8 sunt note bunicele, nu eşti cine ştie ce geniu.
În şcoală (generală şi liceu) nu e cine ştie ce filosofie, mă rog.

Vrei să ai un viitor strălucit, trage de tine. vrei să pierzi vremea, renunţă la şcoală (poate vei regreta sau poate nu vei regreta, depinde de foarte multe circumstanţe aici)

4 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Scoala romaneasca e de cea mai joasa speta, nici nu merita efortul de a te stresa nici cat o farama pentru ea.

| Vasile_Petrut_Catalin_1996 a răspuns:

Salut eu zic sa termini 12 clase și sa iei bacul măcar atat

| Cristina3334 a răspuns:

Incepe sa se vada ca nu iti place scoala: " is asa is asa", serios?

| gomen explică (pentru Cristina3334):

M-am grabit -_-" Am vrut sa scriu "is asa si asa".