| Umbrae a întrebat:

Deci...am nevoie de cateva detalii despre liceele americane.
In primul rand ma intereseaza cam ce materii se predau la liceu, cum e cu optionalele si cu examenele..chestii de genul.
Alte lucruri care m-ar interesa sunt ora la care se incep cursurile, cate ore se fac pe zi, cat dureaza pauzele.
Stiu ca lucrurile astea variaza in functie de liceu, dar am nevoie de cateva informatii cat de cat concrete, mai ales in privinta materiilor.
Pe net nu gasesc nimic care sa ma lamureasca pe deplin. laughing

Multumesc anticipat

2 răspunsuri:
| intrlp a răspuns:

Mai intai obtine viza.

| Umbrae explică (pentru intrlp):

Nu e in mod direct pentru mine. De fapt scriu ceva ce are ca si cadru principal un liceu american, asa ca de-asta am nevoie de informatii mai concrete despre cum sta treaba acolo.