| Low72 a întrebat:

Deci..am o intrebare.E adevarat ca cititul cartilor ne face mai inteligenti?

Răspuns Câştigător
| g2012 a răspuns:

Dezvolta imaginatia, dezvolta cultura pentru ca afli cum se traia in timpul cand se petrece actiunea, si dezvolta vocabularu parerea mea! am cateva carti citite in 24 de anibig grin

6 răspunsuri:
| 0rlando a răspuns:

În nici un caz!
Inteligența nu este tot una cu nivelul de cunoștințe.
Iar dacă nu înțelegi și nu asimilezi ce citești, e timp pierdut.
Și în primul rând, contează ce anume citești.

| deeadeea111 a răspuns:

Este adevarat daca pricepi ceea ce intelegi

| DNSK a răspuns:

Cu siguranta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dezvolta mai mult limbajul, cultura, perspicacitatea si de asemenea poti desprinde din unele carti lucruri interesante care te vor ajua in viitor. dar depinde si ce carti citesti! de exemplu daca citesti lecturile lui Ion Creanga te vei alege doar cu intelesul unor regionalisme dar daca citesti... opere nonliterare desprinzi multe cunostinte, parerea meahappy

| MadalinaaIoana a răspuns:

Iti imbogatesti vocabularul, imaginatia, este si placut(dupa parerea mea ). Dar asta nu inseamna ca o sa iei numai 10 la scoala. laughing)

| IoanaKarina23 a răspuns:

Da este adevarat cu cat citesti mai mult iti dezvolti vocabularul si imaginatiawinking