| LidiaMarinescu a întrebat:

Deci am o problema ..trec clasa a 8 a iar eu în clasa a 7 a am facut pregătire cu profestul de la scoala.El a zis ca o sa vina sa fac pregătire prin august.dar la fumătoare lunii a sunat o pe mama și î a zis sa mă duc în oraș la el sa fac meditatii (eu stau la tara, și el venea la mine sa fac sedintele). Eu am mai vorbit cu un băiat care mi a zis ca el s a dus și mi a zis ca și pe mine o sa mă cheme, eu am vorbit cu mama și ea î a zis când a sunat profu ca nu sunt acasa..sunt plecata pentru 2 săptămâni. Mama mea e farmacist și s a dus la ea la farmacie, după cele 2 săptămâni, și a zis ca vrea neapărat sa fac pregătire, mama î a zis va nu vreau, ca am treaba, dar el insista foarte mult, și devine enervant, a zis ca obligatoriu trebuie sa fac în ultima săptămână de vacanță, și mă enervează foarte tare, după ce ca e un an greu, nu mă lasă nici în vacanta. Vreau sa scap de el...adică el profesor mă obliga pe mine sa fac pregătire. LA Noi aici mai e un profesor ft Bun ..care nu preda la noi.Mă gândesc ca dacă îl mai refuz odată sa nu mai vrea..sa faca cu mine
ce ziceți? Sa mă mut la celălalt. Mama și tata nici ei nu sunt de acord sa fac.
OFER FUNDITA

3 răspunsuri:
| RainmakerX a răspuns:

Hey!

Inainte sa iei aceasta decizie, de a schimba sau nu profesorul ...gandeste-te bine la consecinte.

Daca nu o sa mai faci meditatii cu el probabil ca o sa se supere, o sa-si schimbe comportamentul pe care il are la clasa fata de tine, ceea ce nu e tocmai okay.

Intr-un fel acest om are si el dreptate... este mai bine sa mergi tu la oras la meditatii.
In fine.
Fa ceea ce decid parintii. Ei stiu mai bine iar daca faci vreo greseala nu o sa fie vina ta. Este mai bine asa.
Iti spun sigur, daca o sa schimbi profesorul atunci s-ar putea *mai mult ca sigur* sa-l superi un pic pe acel profesor de la clasa.

Succes!

| Zas a răspuns:

Cam prea insistent, zic...sa nu aiba gandurii sexuale cu tine, serios vorbesc.

| Ungureanu_Magdalena_1997 a răspuns:

Ar trebui sa vorbesti cu mama ta pentru a-ti schimba profesorul cu care faceai meditatii, daca vrei daca nu mai vrei sa faci meditatii treaba ta va trebui sa te descurci singurica, cel mai bine este sa scapi intr0un fel sau altul de profesorul de mediatii! Sper ca am fost de ajutor! :*