| ProtoP a întrebat:

Buna ziua TPU! Eu sunt la meditatii la matematica la o doamna profesoara din scoala,dar profesorul care imi preda la clasa este si directorul scolii. Faza e ca, daca ne ducem la meditatii la altcineva si el afla, ne asculta si vrea sa ne strice media.Colegul meu de banca a fost la meditatii la dansul chiar astazi,si profu' l-a intrebat daca eu fac meditatii la ceva,si colegul meu a raspuns ca nu stie,si a zis profu' ca el stie deja ca sunt la meditatii la o doamna, si colegul meu a zis"aa stiati". Profu a mai spus ca stie CHIAR DE LA DOAMNA ca merg la dansa la meditatii, dar mie cu 2 saptamani intainte mi-a zis sa nu mai zic la absolut nimeni ca merg la dansa ca sa nu afle directorul! Acum, nu stiu ce sa fac...sunt sigur ca azi ma asculta(avem geometrie si a ascultat si ora trecuta,dar pe mine nu). Acum chiar nu stiu ce sa fac,daca ma intreaba sa ii spun ca merg? Vi s-a intamplat si voua asa vreodata? Ca i-am spus si mamei mele de faza asta,dar mi-a zis sa tac din gura si daca ma intreaba sa zic ca nu, oricum mi-am invatat si stiu perfect, acum sa vedem ce nota o sa-mi dea!

Multumesc de ajutor!happy

Răspuns Câştigător
| CLDaraBomMinzy a răspuns:

E o mare problemă dacă directorul școlii se poartă așa!

Dacă ai învățat nu cred că trebuie să te temi pentru că nu îți poate da notă mcă de față cu toți elevii dacă tu ai știut perfect!

Îmi dau seama în ce situație dificilă ești, dar ar trebui să recunoști pentru că altfel vei ajunge în situația și mai gravă că el va afla că minți!

După părerea mea ar trebui să te muți la altă școală, dar sunt sigură că ți-ar fi greu să faci asta!

| ProtoP explică (pentru CLDaraBomMinzy):

Ma mir,azi nu a ascultat, dar a comentat ca nu invat deloc si chestii, si mi-a zis de meditatii si ca de ce nu merg la el ca el nu e bun, dar na, daca e probleme imediat vine tata la scoala si il calca in picioare.Nu m-as muta la scoala, ca doar na, m-am mai mutat la alta scoala, aia s-a desfiintat, si am venit iar la asta(a 2-a oara), poate la alta clasa, ca sunt mai multe clase care nu fac cu elhappyAm 9+ la toate materiile, si la matematica am 6 din lucrare, NIMENI care nu merge la meditatii la el nu a luat peste 7.Decat cei de la el de la meditatii au luat 9+, vreo, si inca o fata care e tatal ei bun prieten cu directoru.Mersi de ajutor, ti-am dat fundahappySi am intrebat-o pe profa cu care fac meditatii daca i-a zis ceva, si a zis ca nu, deci e sigur un retardat de la mine din clasa care sunt sigur care ehappy

| CLDaraBomMinzy a răspuns (pentru ProtoP):

Mersi pentru fundă și mă bucur că te-am putut ajuta! happy

4 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Asa era si la mine in clasa dirigu era de matematica, care facea cu el lua spre exemplu daca era copil de 5 6 luat 7 8 care era de 7 8 lua 9 10 happy mnah asta e viatawinking

| Sanziana88 a răspuns:

Daca vreisa schimbi profesorul demeditatii, vezi aici http://www.centruldemeditatii.ro/meditatii/meditatii_la_matematica