| Razvan4414 a întrebat:

Deci am primit o poezie d ela doamna de romana de 1 decembrie o parte din o poezie: In Alba Iulia cetatea
Viteazului voievod Mihai
Curg valuri, valuri azi romanii
Sateni in stramosescul strai
Si oraseni.batrani si tineri
Nimic nu poate-n loc sa-i tie
Nici infioratorul viscol
Nici dusmanoasa viclenie
Tot vin porniti din 4 unghiuri
Din Maramures, din Banat
Si din Crisana cea frumoasa
Si din Ardealul minunat!

E partiotica care poate sa-mi dea numele poeziei si versurile toate ca mai sunt vreo 5-6 strofe cel putin la fel care incep cu "in alba iulia...". Funda! Imi trebuie urgent pana azi la 23:00.Va rog.

1 răspuns:
| RoxyReginaAnnamariaTeodoraAndreeaMartina1010101010 a răspuns:

Pai scrie câteva rânduri din poezie în google search si gasesc.