| raluk112 a întrebat:

Deci... am si eu o intrebare cum se impart radicali? De exemplu radical din 6 : la radical din 3

5 răspunsuri:
| IMC90 a răspuns:

Deschizi manualul de matematica si... bingo. O sa aflii

Răspuns utilizator avertizat
| annabountii99 a răspuns:

Calculezi cat e radical din 6 si apoi radical din 3 si numerele obtinute le imparti intre ele happy intelegi?
FUNDA?

| B0rnC0nfuseed a răspuns:

Pai la inmultirea si impartirea radicalilor le imparti si le inmultesti normal, Adica radical din 6 : radical din 3 = radical din 2 (Faci impartirea normala si dupa pui radicalul)-6:3=2

| Maxim_Alex_1992 a răspuns:

Faci asa radical din 6:3 laughing e simplu daca mai ai intrebari de mate alexbc29