| Annie_5626 a întrebat:

Deci azi am dat evaluarea nationala si am o dilema. La exercitiul de la subiectul 1, acela cu coordonatele spatiale, eu am scris "si-n curtea acelui imparat" si "se afla un pom". Dar am gasit bareme cu altceva... e bine si ce am facut eu?

7 răspunsuri:
| TeoPT a răspuns:

Si eu am scris la fel ca tine laughing Nu cred ca e bine.

| Angelik_6250 a răspuns:

Si-n curtea acelui imparat e bine indica spatiul...dar pomul nu

| LeiAdrian a răspuns:

Doar prima cu "si-n curtea acelui imparat" e buna dar " a doua cu "se afla un pom" nu arata spatiul ci se afla acolo. Deci e buna doar prima care ai scris-o.

| anss23 a răspuns:

Si eu am scris exact aceste doua structuri.Nu stiu, sper sa fie bine...happy

| Eyleen a răspuns:

Primul exemplu este foarte bun...Dar al doilea nu este tocmai potrivit.Eu am scris "a dat in scoarta copacului de o gaura prin care a intrat intr-o coliba" si cel pe care l-ai dat si tu. Oricum multa bafta pe mai departe!

| AnonimusGirl a răspuns:

Cea cu pomul nu are legatura eu am pus cea cu "curtea" si "prin inaltimile"

| Stefutza a răspuns:

Unde ai gasit baremul?