| Vernusio a întrebat:

Deci la facultatile de frecventa redusa ti se da un suport de curs dupa care inveti? Sau inveti dupa unde apuci? Si,exista cursuri la fr? Sau seminare? Si inca ceva, de ce sunt subestimate su desconsiderate de catre unii acest gen de facultati? Fiindca eu de exemplu, as vrea sa fac aceasta forma de facultate din cauza unor probleme de sanatate si nu din lene cum mi-a reprosat cineva rauvoitor aici pe TPU

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

De obicei exista niste carti ale catedrei din care inveti si o lista de bibliografie optionala pe care doar le citesti. La FR nu exista cursuri, la unele facultati exista cateva seminare.
Aceste facultati sunt desconsiderate fiindca din pacate in Romania multe sunt fabrici de diplome, avand cerinte foarte reduse de la studentii lor. Sunt sigura ca poti fasi una serioasa, in cadrul unei universitati de stat. Evita-le pe cele private, cer putin si diplșoma lor este lipsita de importanta, fiindca adesea absolventii sunt la fel de putin calificati la sfarist ca la inceputul facultatii