| AlyAlisa a întrebat:

Deci vin din nou cu aceasta intrebare. Am intrat la liceu intr-o clasa de filologie intensiv engleza. In clasa suntem 29. Iar de la anul foarte multi elevi de la profilele tehnologice [economic, turism ]din liceul nostru vor sa se mute la noi in clasa. Oare care este numarul maxim care se pot transfera? Si care-i faza cu locurile aprobate de ISJ?

1 răspuns:
| mdany a răspuns:

Daca numarul maxim de elevi de la voi din clasa este 29 atunci sansele ca cei ce vor sa se transfere la voi sunt foarte mici intrucat nu exista locuri libere, doar daca se suplimenteaza cu aprobarea scolii. Daca in clasa voastra sunt.32 locuri/an, iar voi sunteti doar 29, se mai pot transfera doar 3. dupa cum spuneam anterior.
O zi buna.