| Maria7 a întrebat:

Deschizand o sticla de dizolvant pentru lac de unghii mirosul se simte in toata casa. De ce?

Răspuns Câştigător
| horia98 a răspuns:

Din cauza difuziei... celulele de aer cu mirosul lacului pentru unghii se amesteca foarte repede cu aerul din incapere.

| vangaelis a răspuns (pentru horia98):

Mai horica, mai... celulele de aer? Atomii poate. Celulele sunt unitatile de baza ale organismelor vii.

| Maria7 explică (pentru horia98):

Multumesc! happy

| horia98 a răspuns (pentru vangaelis):

Atomi..ma roglaughing) si merci de corectarelaughing uneori ma repezesc sa scriusi greseschappy