| jjeleu a întrebat:

Despre admiterea la liceu am si eu o intrebare. Care e treaba cu bivling? eu vreau sa dau la mai multe licee cu acest profil (si engleza si franceza) ce o sa fac? O sa dau examen la fiecare liceu in parte? funda...

2 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Se numeste "bilingV", dar ce mai conteaza?
Nu. Dai un examen la engleza si unul la franceza, ti se trec notele pe fisa de optiuni si, in functie de media de admitere si de media la aceste examene, POTI FI admis la bilingv, pe una dintre cele doua limbi. In niciun caz, pe amandoua.

| Marian619 a răspuns:

Dai testul si daca il treci ti se permite sa intri la un liceu cu profil bilingv
daca nu il iei nu se intampla nimic doar k nu poti intra la un profil bilingv