| Anonim1mg a întrebat:

Buna,TPU! Vreau ca la liceu sa merg pe profil filo engleza, dar nu bilingv.Mai sunt astfel de licee(Botosani)?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred ca sunt licee cu profil filo intensiv engleza in Botosani. La Asachi este doar filo simpla, la Eminescu filo bilingv engleza iar la Regina Maria din dorohoi au doar mate-info si stiintele naturii.Eu ti'as recomanda sa vii la un liceu in Iasi, aici sunt licee cu filo intensiv engleza. Eu am 2 colege in clasa din botosani care stau la camin.