| OaNaツ a întrebat:

Despre ce se face in clasa a VI-a la istorie si geografie?
Dar la fizica?
Funda la cel mai bun raspuns.

Răspuns Câştigător
| mariamar1997 a răspuns:

La geografie se face Europa:tari, capitale, relief, clima, industrie, la istorie:istoria europei, iar la fizica:lumina,curentul electric, magnetism, greutatea, si multe multe experimente care sunt super tari daca ai noroc sa ajungi sa le faci si tu(glumeam noua ne dadea pe banci in a VI-a sa facem experimente)

2 răspunsuri:
| Florentina_7104 a răspuns:

La geografie se face Europa(tari,capitale,relief,clima,industrie),la istorie (istoria europei) iar la fizica(lumina,curentul electric,magnetism, greutatea, etc)Nu or sa fie asa grele o sa veziwinking

| crinutza_9868 a răspuns:

La geografie se face geografia Europei, la istorie epoca medievala si moderna,iar la fizica: marimile fizice; fenomene mecanice,termice, magnetice, electrice si optice. Fundita?big grin