| Seimy a întrebat:

Diferentele pentru transfer liceu se dau din toata materia sau cea doar de pe ultimul semestru? In conditiile in care vreau sa ma transfer in clasa a X. la finalul clasei a 9 a.

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Transferurile intre licee se aproba si se executa numai la inceput de an scolar, asa cum spune Ministerul Educatiei si Invatamantului.
Iar materia din care se dau examenele de diferenta, sunt de pe tot anul, nu doar de pe un singur semestru.