| HiperSebi a întrebat:

Daca de ex. vreau sa ma transfer la mijlocul unui AN (primul semestru SPRE al doilea semestru) la acelasi profil doar ca alta clasa / alt liceu... si am materii pe care nu le faceam in clasa actuala, ce trebuie sa fac :
1) voi da diferente la acea materie, chiar daca este acelasi PROFIL?
2) la final de AN (sa zicem DUPA ce ma transfer) cum se va calcula acea medie la materia respectiva?
De ex. eu nu fac sociologia la profilul meu,dar clasa unde vreau sa ma transfer FACE, deci?
FUNDA PT. CEL MAI BUN RASPUNS! love struck

5 răspunsuri:
| ElenaSA a răspuns:

Daca fac CDS-uri dai diferente, da-doar ele pot diferentia situatia scolara.
Este vorba de Sociologie.Deci dai diferente.

| bittersweetgirl a răspuns:

Am incercat sa ma transfer si eu la alta clasa in timpul liceului, tot asa, in timpul semstrului 1 si nu am reusit. Poti doar dupa ce se termina semestrul. Cum sa dai diferentele daca inca nu s-a terminat materia respectiva? Adica ce, o sa intrebe fiecare profesor unde a ajuns cu predatul special pentru tine? Eu nu cred...
Incearca se te duci cu niste bani la secretara, poate te muta direct fara nici o diferenta laughing

| EdiC a răspuns:

Pai daca nu ai nici o corigenta poti sa te transferi fara nici o problema si diferentele alea nu trebuie date numai la materiile de baza cum ar fi matematica, romana, engleza, istoria... Sper ca te-am ajutat.

| HiperSebi explică (pentru EdiC):

"si diferentele alea nu trebuie date numai la materiile de baza cum ar fi matematica, romana, engleza, istoria... " sincer nu am inteles ce ai vrut sa zici aici laughing, DAR in caz de o medie sub 5?

| EdiC a răspuns:

Ma deci poti sa te transferi intre semestre ca si eu asa m-am transferat numai cu conditia sa ai medie cat decat mare si sa nu ai corigente daca ai corigente nu poti