| PauliucIuli a întrebat:

Din ce dau atestatul la info?

6 răspunsuri:
| KanameKuran a răspuns:

Depinde de liceu, de obicei atestatul consta intr-o proba teoretica (poate un test, poate cateva intrebari la care vei raspunde oral, poate cateva exercitii pe calculator) si un proiect la alegere sau pe o anumita tema (ex: fa un site web, fa un joc, fa un program pentru windows, fa o aplicatie pentru telefon, etc.)

| Violleta2022 a răspuns:

Cred ca, intrebarea asta este pentru directorul liceului!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intreabă profesorul de info.

| Kimball a răspuns:

Probabil din chesti legate de informatica si ce ați facut in ultimul an...

| theillusoryman a răspuns:

Nu stiu din ce dai tu, dar îți pot spune din ce am dat eu, poate te ajută. Am avut de facut un proiect in unul dintre limbajele învățate+examen care a constat în rezolvarea unor probleme (pe calculator) în unul dintre limbajele învățate +o probă de TIC ca să vadă cum te descurci în PowerPoint, Word etc.

| FlorinPopa a răspuns:

Poți să îl întrebi pe profesor. Unii copii au avut de creat un site HTML, CSS, Js în care să scrie despre mai multe animale... Zoo site. Alții au realizat un memorator la Matmatică cu formule și exemple.
Alții au realizat un catalog școlar (dar trebuie să știi DataBase : SQL).