| Ryss a întrebat:

Din ce materii se dă Bacalaureat la profilul Vocațional? :d

5 răspunsuri:
| otakugirlplease a răspuns:

FILIERA VOCAŢIONALĂ: profilul ARTISTIC

Specializarea :Arhitectură, arte ambientale si design

Proba E(c) probă diferenţiată în funcţie de filieră, profil, specializare : Istorie

Proba E(d) probă scrisă la alegere, în funcţie de filieră, profil, specializare : Geografie, Logică si argumentare, Psihologie, Economie, Filosofie

Specializarea :Arte plastice si decorative

Proba E(c) probă diferenţiată în funcţie de filieră, profil, specializare : Istorie

Proba E(d) probă scrisă la alegere, în funcţie de filieră, profil, specializare : Geografie, Logică si argumentare, Psihologie, Economie, Filosofie

Specializarea :Coregrafie

Proba E(c) probă diferenţiată în funcţie de filieră, profil, specializare : Istorie

Proba E(d) probă scrisă la alegere, în funcţie de filieră, profil, specializare : Geografie, Logică si argumentare, Psihologie, Economie, Filosofie

Specializarea :Muzică

Proba E(c) probă diferenţiată în funcţie de filieră, profil, specializare : Istorie

Proba E(d) probă scrisă la alegere, în funcţie de filieră, profil, specializare : Geografie, Logică si argumentare, Psihologie, Economie, Filosofie

Specializarea :Arta actorului

Proba E(c) probă diferenţiată în funcţie de filieră, profil, specializare : Istorie

Proba E(d) probă scrisă la alegere, în funcţie de filieră, profil, specializare : Geografie, Logică si argumentare, Psihologie, Economie, Filosofie

FILIERA VOCAŢIONALĂ: profilul Pedagogic

Specializarea : Învăţător - educatoare

Proba E(c) probă diferenţiată în funcţie de filieră, profil, specializare : Matematică

Proba E(d) probă scrisă la alegere, în funcţie de filieră, profil, specializare : Geografie, Logică si argumentare, Psihologie, Economie, Filosofie

Specializarea : Bibliotecar-documentarist

Proba E(c) probă diferenţiată în funcţie de filieră, profil, specializare : Istorie

Proba E(d) probă scrisă la alegere, în funcţie de filieră, profil, specializare : Geografie, Logică si argumentare, Psihologie, Economie, Filosofie

Specializarea : Instructor-animator

Proba E(c) probă diferenţiată în funcţie de filieră, profil, specializare : Istorie

Proba E(d) probă scrisă la alegere, în funcţie de filieră, profil, specializare : Geografie, Logică si argumentare, Psihologie, Economie, Filosofie

Specializarea : Instructor pentru activităţi extrascolare

Proba E(c) probă diferenţiată în funcţie de filieră, profil, specializare : Istorie

Proba E(d) probă scrisă la alegere, în funcţie de filieră, profil, specializare : Geografie, Logică si argumentare, Psihologie, Economie, Filosofie

Specializarea : Pedagog şcolar

Proba E(c) probă diferenţiată în funcţie de filieră, profil, specializare : Istorie

Proba E(d) probă scrisă la alegere, în funcţie de filieră, profil, specializare : Geografie, Logică si argumentare, Psihologie, Economie, Filosofie

FILIERA VOCAŢIONALĂ: profilul Educaţie fizică si sport

Specializarea : Liceu cu program sportiv

Proba E(c) probă diferenţiată în funcţie de filieră, profil, specializare : Istorie

Proba E(d) probă scrisă la alegere, în funcţie de filieră, profil, specializare: Geografie, Logică si argumentare, Psihologie, Economie, Filosofie

FILIERA VOCAŢIONALĂ: profilul MILITAR

Specializarea :Matematică-informatică

Proba E(c) probă diferenţiată în funcţie de filieră, profil, specializare : Matematică

Proba E(d) probă scrisă la alegere, în funcţie de filieră, profil, specializare : Geografie, Logică si argumentare, Psihologie, Economie, Filosofie

FILIERA VOCAŢIONALĂ: profilul TEOLOGIC

Specializarea :Teologie Ortodoxă

Proba E(c) probă diferenţiată în funcţie de filieră, profil, specializare : Istorie

Proba E(d) probă scrisă la alegere, în funcţie de filieră, profil, specializare : Geografie, Logică si argumentare, Psihologie, Economie, Filosofie

Specializarea : Patrimoniu cultural

Proba E(c) probă diferenţiată în funcţie de filieră, profil, specializare : Istorie

Proba E(d) probă scrisă la alegere, în funcţie de filieră, profil, specializare : Geografie, Logică si argumentare, Psihologie, Economie, Filosofie

Specializarea : Teologie Romano – Catolică

Proba E(c) probă diferenţiată în funcţie de filieră, profil, specializare : Istorie

Proba E(d) probă scrisă la alegere, în funcţie de filieră, profil, specializare: Geografie, Logică si argumentare, Psihologie, Economie, Filosofie

Specializarea :Teologie Greco – Catolică

Proba E(c) probă diferenţiată în funcţie de filieră, profil, specializare : Istorie

Proba E(d) probă scrisă la alegere, în funcţie de filieră, profil, specializare : Geografie, Logică si argumentare, Psihologie, Economie, Filosofie

Specializarea : Teologie Baptistă

Proba E : Istorie (c) probă diferenţiată în funcţie de filieră, profil, specializare

Proba E : Geografie, Logică si argumentare, Psihologie, Economie, Filosofie(d) probă scrisă la alegere, în funcţie de filieră, profil, specializare

Specializarea : Teologie Penticostală

Proba E : Istorie (c) probă diferenţiată în funcţie de filieră, profil, specializare

Proba E : Geografie, Logică si argumentare, Psihologie, Economie, Filosofie(d) probă scrisă la alegere, în funcţie de filieră, profil, specializare

Specializarea : Teologie Adventistă

Proba E : Istorie (c) probă diferenţiată în funcţie de filieră, profil, specializare

Proba E : Geografie, Logică si argumentare, Psihologie, Economie, Filosofie(d) probă scrisă la alegere, în funcţie de filieră, profil, specializare

Specializarea : Teologie Unitariană

Proba E : Istorie (c) probă diferenţiată în funcţie de filieră, profil, specializare

Proba E : Geografie, Logică si argumentare, Psihologie, Economie, Filosofie(d) probă scrisă la alegere, în funcţie de filieră, profil, specializare

Specializarea : Teologie Reformată

Proba E : Istorie (c) probă diferenţiată în funcţie de filieră, profil, specializare

Proba E : Geografie, Logică si argumentare, Psihologie, Economie, Filosofie(d) probă scrisă la alegere, în funcţie de filieră, profil, specializare

Specializarea : Teologie Musulmană

Proba E : Istorie (c) probă diferenţiată în funcţie de filieră, profil, specializare

Proba E : Geografie, Logică si argumentare, Psihologie, Economie, Filosofie(d) probă scrisă la alegere, în funcţie de filieră, profil, specializare

| Ryss explică (pentru otakugirlplease):

Ce ai copiat aici am găsit și pe net înainte. Nu îmi e de folos. La mine la școală e un alt tip de Vocațional.

| otakugirlplease a răspuns (pentru Ryss):

Ce alt tip, mai exact?

| Ryss explică (pentru otakugirlplease):

Păi nu știu să îți spun.
Acolo se fac materii d-astea: pedagogie (didactică)‚ psihologie‚ engleză etc.
Se dau teze din română‚ engleză‚ matematică și pedagogie.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Ryss):

Specializarea : Pedagog şcolar

Proba E(c) probă diferenţiată în funcţie de filieră, profil, specializare : Istorie

Proba E(d) probă scrisă la alegere, în funcţie de filieră, profil, specializare : Geografie, Logică si argumentare, Psihologie, Economie, Filosofie