| Elizu a întrebat:

Din ce se da bacul la profilul MATEMATICA-INFORMATICA? Care sunt probele obligatorii/la alegere si la ce se sustine proba scrisa/orala? Vreau raspunsuri formulate clar de catre cunoscatori.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se schimba programa de la an la an. Printr-a 11-a aflii sigur la ce dai mai exact.

Eu am fost la mate-info si am dat bacul la 6 probe: romana, romana oral, engleza oral, mate, sport, si alegere dintre biologie/fizica/chimie.

| xyz12309 a răspuns:

Eu acum sunt ocupat cu probele de bac...

dai competente la o limba straina/digitale/romana

probe scrise romana mate(astea 2 obligatorii) si info/bio/fizica/chimie(1 la alegere)

| ayo8207 a răspuns:

In ultimii 3 ani(inclusiv asta): Oral: englez, romana si competente digitale. Scris: romana, matematica M1 si la alegere dintre fizica, chimie, informatica, biologie.

Precizez ca probele de competente lingvistice si cea de competente digitale tot in scris o sa le dai.