| princesgirl a întrebat:

Diti-mi va rog niste idei pentru eseu cu tema "Miturile din preajma noastra" va rog mult dau funda

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uite o idee, iei cateva mituri din astea ordinare happy sa le zic asa, si incerci sa le explici provenienta, cum au aparut cand au fost folosite prima data, de ce cred oameni in mituri, si mai adaugi eventual parerea personala asupra miturilor, si ai incheiat lucrarea!

| simpledanny a răspuns:

Pai...mituri ar putea fi:sa nu te intorci din drum, ca ai ghinion, sau sa nu iti treaca pisica neagra prin fata.
Un altul ar fi sa nu treci pe sub o scara, sa nu spargi oglinda etc...