| anonim_4396 a întrebat:

Doresc sa ma duc sa studiez in strainatate, mai exact in Anglia. As dori sa stiu, daca dau IELTS-ul dupa ce depun actele de inscriere, se mai ia in considerare? Si daca nu il dau deloc, se vor lua in considerare competentele pe care le dau la bac?

1 răspuns:
| bonnielass a răspuns:

Competentele lingvistice de la bac nu se iau in considerare in acest caz. trebuie sa dai un examen precum ielts, cambridge, etc. poti sa dai examenele si dupa ce aplici la facultatile din Anglia, insa iti vor cere ei apoi un anumit punctaj minim pe care trebuie sa il iei.