| AndreiSadMan a întrebat:

Ok deci am toate actele pregatite m-am aranjat cu mai tot dar pentru a pleca in strainatate am nevoie neaparata de examenul ala IELTS. partea proasta e ca cel mai indepartat centru e la o mare distanta. Exista vreo metoda sa-l dau din orasul meu? Sunt din Bacau si centru e-n Brasov. Vreau sa stiu 2 lucruri. Daca nu am IELTS nu ma mai primesc deloc acolo la universitate. Trebuie sa ma duc neaparat pana la Brasov sa-l dau si inca ceva este o cale prin care se poate oferi finantare pentru IELTS daca e prea scump?

1 răspuns:
| Mihaelablabla a răspuns:

Trebuie sa te duci neaparat in Brasov. Oricum e fain, te plimbi si vezi peisaje noi.
Exista posibilitatea sa echivalezi un IELTS cu CAE daca te lasa universitatea, daca nu. tickets to Brasov. Altfel nu ai cum.