| Jonathan a întrebat:

Doresc si eu materia la matematica ( semestrul II) pentru teza, clasa a VII-a, vreau sa fie ceva schematic ca sa pot sa invat pentru teza.

Cine are culegerea Mate 2000 +10 ( sau cat e) pentru clasa mea, ar putea sa imi scaneze si sa imi trimita si mie paginile acelea unde se rezuma totul.Multumesc!

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu ma insel, pe semestrul 2 in clasa a 7-a se fac relatiile metrice, cercul si poligoanele regulate.(le geometrie) si la algebra ecuatii, formule de calcul, descompuneri si sisteme. Poate s-a schimbat programa...
Poti cauta despre fiecare in parte pe net lectiile. Am avut in toti anii culegere de la paralele 45. Nu-ti ofera toate notiunile despre lectii.
p. s: poti cauta programa scolara 2009-2010 la clasa a 7-a.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

AUZI tu intra pe WWW.Programe
Scolare.ro