| anonim_4396 a întrebat:

Draga TPU, ne este frica de doamna de franceza [cel putin mie]. Daca intrerbam ceva, uneori, tipa la noi, si ne e frica sa o mai intrebam a 2-a oara, ca sa nu ne dea 4 ca ii "deranjam ora". Ce sa facem? sad

2 răspunsuri:
cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Ea e acolo ca sa va invete franceza. Daca nu intelegi ceva, ea e acolo ca sa va explice. Daca va terorizeaza inutil puteti discuta cu diriginta, daca un elev bun va avea 2-3 note de 4 nejustificate ea va fi trasa la raspundere. Nu va sfiiti sa cereti explicatii unde nu intelegeti, pentru asta vin profesorii la ore.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mergeti toata clasa la directorul scolii si discutati cu el. ii spuneti ca nu intelegi anumite chestii la ora de franceza, si daca intrebati vi se spune ca deranjati ora.astfel directorul ar putea-o atentiona pe doamna de franceza sa se poarte frumos cu elevii si sa fie explicita, ca doar de asta este profesor, ca sa va invete pe voi. sper ca te-am ajutat, si lasati frica deoparte ca, la urma urmei, toti sunt oameni