| Shery a întrebat:

Dupa ce ai terminat o facultate, una singura, poti sa dai doua masterate?

Răspuns Câştigător
| Irina a răspuns:

Buna. poti sa faci cate mastere doresti tu chiar daca faci o singura facultate. In schimb trebuie sa fii atenta la prerequisite. adica obiectele care trebuie sa le fi facut obligatorii pana atunci, din timpul facultatii.
La mine la facultate poti da examen la aceste prerequisite in timpul masterului doar ca este o taxa de 200 de lei pentru fiecare.

De asemenea sunt mastere pe care le poti face indiferent de specializarea din facultate si nu iti cer nimic in plus.

9 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Nu cunosc asa ceva, dar orice e posibil...

| cretzufinish a răspuns:

Da poti...nu neaparat in acelasi domeniu sau specializare, dar nu poti la doua masterate bugetate de stat. Deci unul la taxa si altul la buget. Succes

| asko a răspuns:

Doua masterate la aceeasi facultate doar

| Shery explică:

Ieee love struck multumesc frumos love struck ma gandeam ca trebuie sa ma reprofilez, dar acum ma simt binehee hee :*

| vilmaristul a răspuns:

Nu cred

| Gabystelistu95 a răspuns:

Sigur ca poti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Da, poți. Trebuie să fie înrudite cu ce specialitate ai făcut facultatea.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai nou poti da masteratul on line
http://74. 125. 77. 132/search? cu=cache:GKfy3-6xWGsJ:...clnk&gl=ro
Un candidat poate participa concomitent la concurs pentru admiterea la mai multe masterate din aceeaşi instituţie sau din instituţii diferite de învăţământ superior, în condiţiile stabilite de Senatul universităţii, dar poate fi admis la o singură specializare pe locuri subvenţionate de la bugetul de stat.
http://74. 125. 77. 132/search? cu=cache:Uholi0VOgx8J:...clnk&gl=ro

| Skip_Ciprian_1997 a răspuns:

Daca am inceput un master la buget si am renuntat dupa o saptamana pot face altul la buget?