mira
| mira a întrebat:

Dupa decesul lui MJ jurnalistii se intrec in a afirma cat de "adulat"a fost cantaretul, nerealizand ca asa ceva nu-l onoreaza."A adula" inseamna "a lingusi, a lauda in chip josnic, servil". Trebuia folosit paronimul "a adora".

Răspuns Câştigător
Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

Harciog, asta nu e o explicatie. Dupa ce termini facultatea de jurnalism ar trebui sa ai un vocabular bogat, o cultura vasta si sa nu ai prejudecati. Sa nu mai spun de obiectivism! Altfel, pentru ce faci facultate? Sunt campuri de arat o gramada!

Lui Encore ii subscriu. De aceea refuz sa ii ascult si muzica si sa citesc ziarele.

4 răspunsuri:
Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

@harciog am paranoia muzicii sale, nu a sa. Paranoici au fost cei care s-au sinucis.

| Encore a răspuns:

Io unu inca nu realizez ca a murit sad...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai draga Mira, jurnalistii fac o munca pentru care sint platiti, de cele mai multe ori aduc chestii false de scandal dar ce conteaza cind jurnalul se vinde ca piinea calda si salariul creste considerabil?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aveti paranoia cu totii in cel priveste pe M. J.