| AvalohAlyn a întrebat:

Dupa parerea voastra,ce materii AR trebui predate in scoli/licee si ce materii NU ar trebui predate in scoli?

Dupa parerea mea :Romana,Matematica elementara(!),Istorie,Geografie,Religie(cu culte diferite,istoria religiilor,discutii libere,recreative,filme la ora etc,despre designul inteligent etc,arhitectura bisericeasca,morala crestina,despre fiecare religie in parte etc),Muzica si Desen(doua ore de recreere,creative),Fizica elementara(!),Chimie elementara(!),Engleza,Franceza,Ecologie,Psihologie, Ed.Fizica si mai ales ora noua de Cultura generala,Informatica,Biologie(cu teoria designului inteligent nu teoria evolutiei etc.,o ora noua de :Informatii utilitare/bine de stiut gen ed sexuala, ed.rutiera,legislatie,ed civica etc)

Voi ce materii a-ti mai baga sau a-ti scoate?

Răspuns Câştigător
| CRC98 a răspuns:

Sunt foarte multe materi dar toate au cate un lucru important big grin

3 răspunsuri:
| Isabella95 a răspuns:

Eu zic ca nu ar trebui sa se predea Logica e foarte grea

| dishea a răspuns:

Religia neaparat ar trebui sa se predea, daca ar putea, ar fi bine s-o inlocuiasca si cu matematica.

| robisuper a răspuns:

Eu cred ca ar fi esentiale MATEMATICA in primul rand pentru ca fara ea nu se poate face nimic,ROMANA si ea e foarte importanta majoritatea oamenilor nu stiu ce e ala substantiv, ENGLEZA pentru ca e o limba straina si e usoara, SPORtul si desenul ar trebui sa fie si ele pentru ca aceste ore sa te relaxezi...
ce nu ar trebui in scoli; FRANCEZA niciodata nu am inteleso, RELIGIA, MUZICA etc...
FUNDAwinking?