| Bybyanca21 a întrebat:

Dupa parerea voastra cum ati descrie dreptul la viata? Cu cuvintele voatre. Funda

1 răspuns:
| Esperança a răspuns:

"Nici un om nu vine la existenţă din întâmplare (nu se concepe din întâmplare), ci din voinţa lui Dumnezeu." (Papa Ioan Paul al II - lea) "Omul este om din momentul concepţiei. Fiinţa omenească este de atunci desăvârşită şi unică." (Dr. Jérôme Lejeune) „Salvaţi omul care încă nu s-a născut, ameninţat de omul care s-a născut!" (Papa Ioan Paul al II - lea). Drepturile omului nu se vand, nu se cumpara!