| adrianluciu98 a întrebat:

E adevarat ca la profilul mate-info bilingv engleza se preda niste ore de mate si info in limba engleza?

4 răspunsuri:
| BluishAngel a răspuns:

In niciun caz.Eu sunt la mate-info engleza in clasa a noua si materiile sunt normale(in limba romana) doar ca avem cu 2 ore in plus fata de celelalte clase de mate-informatica, adica 4 ore de engleza.Asta e toata diferenta.

| Necuu a răspuns:

Nup.Cel putin eu asa stiu. Dar nu cred ca e posibil.

| edoppler a răspuns:

Nu. Singura diferenta intre mate info simplu si bilingv este ca la bilingv sunt 6 ore de lb engleza (4 de lb engleza in general, 1 de literatura engleza si una de writing) plus 1 de geografie/istorie in limba engleza.

| Costi22222 a răspuns:

Nu... matematica e mate info e info... nu au nicio treaba cu engleza