| guest111 a întrebat:

Pajistile si Fanetele apartin domeniului statului si domeniului persoanelor private.As vrea sa stiu din punct de vedere statistic procentual cat la suta sunt ale statului si cat la suta private?

1 răspuns:
| relian a răspuns:

Privatii nu prea au pajisti si finete, foarte putine procente is private.Mai ales in RO unde totul a apartinut statului, dupa ce oamenii au primit inapoi paminturile, cei mai multi le cultiva cu culturi agricole, putini, poate pe la munte le au cu finete.
Statistic, cauta si tu in RO la guvern daca dau aia ceva date in sensul asta.
Stiu ca date sunt, le poti afla doar ca trebuie sa stii unde sa cauti.