| Antisistem11 a întrebat:

E adevărat că mintea umană poate stoca o cantitate de date echivalentă cu întregul internet?

13 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Cercetatorii au descoperit ca e in stare sa invete si sa stocheze mai multe info, noi folosim o capacitate redusa din creier si nu reusim sa il dam peste cap

| sabin89 a răspuns:

Îmi plac răspunsurile scurte, din două litere, precum "Nu". happy

| sierra1 a răspuns:

Cine te-a mințit cu asta?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu.

| Frank51 a răspuns:

Eu personal nu cred că este adevărat.

| Zuzu1991 a răspuns:

Asta e o chestie PUR discutabila
inceputul incepe cu faptul ca daca ar putea stoca, nu ar putea si accesa, in afara de memorie fotografica, un om NORMAL nu tine minte ce a mancat la pranz acum 3 zile, cu atat mai putin acum o saptamana

| Iote a răspuns:

Poate si mai mult.
Stiai ca folosim maxim 10% din creier? Aici intrand si memoria. Daca l-am folosi in intregime...

| GPA a răspuns:

Nu există o cantitate finită de informație pe care mintea umană o poate stoca, similar unei unități de disc a cărei capacități de stocare este finită. Mintea umană se întinde în continuu, poate asimila informația de oriunde, oricând și o poate filtra. Un creier "sănătos" nu este mărginit de absolut nimic. Creierul poate stoca biblioteci întregi de informație, nu numai informația care se găsește strict pe internet. Ceea ce ne diferențiază pe noi de un simplu HDD este că știm să aplicăm acea informație, știm să judecăm și să argumentăm pe baza cunoștințelor noi dobândite.

| FilosofulDepresiv2022 a răspuns:

Depinde de IQ-ul fiecaruia!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Creierul uman poate stoca vreo 1 milion de gb si internetu are vreo 40 de triliarde de gb. Poti sa cauti pe inernet, e foarte usor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu.

| Andreeeush3369 a răspuns:

Minciuni, mintea omului e deosebit de complexa si poate acumula informatii nelimitat