| MoNsTeR a întrebat:

E adevarat ca se schimba iar admiterea la liceu pentru cei care sunt acum a 8-astraight face. inainte stiu ca era 50%-media 5-8.25% teza unica si 25%testarea din mai.acum ne-a zis dira ca se schimba si va conta doar testarea din mai.este adevara? voi ce parere aveti? mie unu nu mi se pare corect. daca nu conteaza media 5-8 atunci eu la ce m-am chinuit sa-mi mentin mediile peste 9 cand puteam sa stau linistit si sa trec cu 5.stiti bine ca se copiaza si unu care abia trece cls daca copiaza bine mere la un liceu bun.eu la mate nu-s asa bun si sa zic ca iau 6-7 si la roma 8-9.atunci media ar fi in jur de7.atunci sa ma duc la un liceu mai prost(tinand cont ca tot cu 9 aproape am terminat anii de gimnaziu) doar pentru ca n-am putut mai mult in acele 2 ore de examenstraight face. totusi pentru mediile alea am muncit si eu.straight face

5 răspunsuri:
| Elena1234456 a răspuns:

Eu stiu ca se calculeaza 50 % media din clasele 5-8, 25% tezele unice si 25%testarile nationale.Stai linistita, asa se va calcula. happy eu sper sa nu mai vina alt ministru sa ne deruteze iar cu deciziile lui.In tara asta orice tampit poate ajunge ministru.

| Alex_7297 a răspuns:

Admiterea la liceu nu are voie să se schimbe pentru clasele a 8 a în timpul anului. Legea hotărâtă înainte să începeţi clasa a 8 a, aia rămâne. (înainte de 15 septembrie mai exact).

| MoNsTeR explică:

Si eu asa stiam ca se klculeaza. dar mna... mi-a zis dira nu un elevstraight face. sper sa nu fie adevarat ce mi-a zisstraight face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai copii imi e mila de voi. Cu incompetentii aia numai scoala nu faceti voi.
Ministrii luati dupa camp, profesori care vor numai bani, iar urmarile... le vedem cu totii.
Succes la examen!