| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o intrebare.La Academia de Politie cum se face admiterea...adica ma intereseaza cam cum se face media..Mai trebuiesc mediile din liceu?

2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Găseşti detalii pe site-ul oficial :
http://www.academiadepolitie.ro/admitere.html

Toate cele bune!

| ajutoratorul a răspuns:

Se da examen scris cu intrebari din romana istorie si o limba straina (engleza sau franceza) nota obtinuta acolo este nota de admitere. Mediile de la liceu nu iti folosesc, decat cea la purtare, si media de la bac in caz ca ajungi la departajare pentru ultimul loc, dar roaga-te sa nu ajungi la acele emotii.
invata sa intri cu medie mare