| AvalohAlyn a întrebat:

E asa de greu sa iei bacalaureatul?

Răspuns Câştigător
| MihaiNicu23 a răspuns:

Nu e asa greu, mai ales daca te pregatesti din timp, in mod special la Limba Romana sa stii operele din anii trecuti, si sa inveti si ce ai in clasa a XII-a.
Iar daca iti iei manualele potrivite poti lua Bac-ul foarte usor.
Eu mi-am dat comandă online pentru un manual de Istorie super bine făcut și sintetizat ca să înțelegi cât mai ușor Istoria.
Aici găsești manualul de istorie de pe care am învățat eu și am fost super mulțumit de el: http://istorie-bacalaureat-manual.ro/comanda.html Am luat 9.00 la istorie.
Uneori profesorii s-ar putea să-ți recomande manuale din care nu înțelegi nimic, cum mi s-a întâmplat mie. Dar tu intră pe net și caută cele mai bune și ușoare manuale pentru materia ta.
Eu pentru Geografie am învățat jucându-mă pe acest site "Profu de Geogra". Am luat 9.50 la Geografie. Dar am si invatat ce mi s-a predat la clasa cu harta in fata.
Pont suplimentar: Învață poeziile pe de rost la Limba Română. MIe mi s-a intamplat sa imi pice poezia "Testament" de Tudor Arghezi la care invatasem si comentariul, era singura. La poezia cu Tudor Arghezi am invatat si comentariul pentru ca voiam sa stiu mai exact ce trebuie sa comentez daca stiu poezia pe de rost.
Eu sărbătoream cu artificii, surle și trâmbițe în sinea mea când am văzut subiectul. Cu un 9, 10 la Limba Romana mi-a iesit media 9, 20 la Bac.

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Pentru cei care au alte preocupari decat invatatul, da.

| anamariarot a răspuns:

Nu, nu e. Dacă ai fost atent la ore, ai mai învățat din când în când și ți-ai făcut și temele, e imposibil să nu-l iei; asta fără să mai înveți special pentru el. Dacă pui puțin burta pe carte, poți lua chiar o notă mare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Extrem de greu, groaznic...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Greu?
E imposibil sad

| Dogx a răspuns:

Nu, daca înveți...