| Aihao19 a întrebat:

Cat de greu e sa iei Bacalaureatul in zilele de azi?

11 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu, e foarte simplu. Trebuie doar sa inveti zi ed zi tot liceul si sa faci o mica recapitulare inainte de bac.

| Aihao19 explică (pentru Brigaela):

Sunt multi care au invatat doar in 1-2-3 luni la sfarsit si l-au luat laughingFara sa invete tot liceul

| Brigaela a răspuns (pentru Aihao19):

Da, dar iti dai seama cat de rau s-au fraierit? Cate informatii au pierdut si cat de greu le va fi in viata fara ele? La ce iti foloseste diploma daca ramai prost? Bietii de ei, ii intalnesc si eu, sunt nefericiti si au impresia ca au avut ghinion in viata, cand de fapt si-au facut-o cu mana lor.

| Aihao19 explică (pentru Brigaela):

Informatiile din liceu oricum majoritatea nu te ajuta la nimic in viata, deci sa fim seriosi.Scoala romaneasca e gandita prost.80% din informatiile invatate la liceu sunt inutile, deci nu prea sunt de acord cu tine.

| Brigaela a răspuns (pentru Aihao19):

Pe mine toate informatiile din liceu m-au ajutat, mai devreme sau mai tarziu. Dar trebuie sa fii destept sa le folosesti. daca nu te duce mintea, intr-adevar, sunt inutile si ti se pare ca altii gresesc. Scoala e gandita bine, e gandita pentru tineri inteligenti si puternici. Intr-adevar, ii sacrifica pe cei mai saraci cu duhul, dar nu ai ce face. Nu poti sa faci o scoala pentru prosti si sa-i sacrifici pe cei destepti. Mai bine invers, crede-ma.

suntserios
| suntserios a răspuns:

O banalitate daca ai un. minim de interes

| BuLaNNNeL a răspuns:

E mai usor ca acum 10 ani.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E foarte usor sa iei bacalaureatul. Din punctul meu de vedere asta nu ma e un examen legat de cunostintele unui elev, de capacitatile lui. E un examen care testeaza interesul si dezinteresul elevilor. Si lucrul asta e groaznic. In doi ani ajunge sa il ia orice prost. Face o contestatie, ii pune 5 in loc de 4 din mila, recunoaste nota aia, mai da in toamna doua examene, ia unul cu 6, pe celalalt il pica. Si are apoi la dispozitie un an intreg sa invete o materie. Asta e bataie de joc.

| Robertandrei4858 a răspuns:

Nu e aşa greu pe cum pare, dacă te pregăteşti constant.

| IFeelS0Alone a răspuns:

Daca nu esti sigur pe tine, te poti inscrie la meditatii unde crezi tu ca nu te descurci. Foarte greu nu este.

| Anonim744652 a răspuns:

Dacă înveți constant nu e greu deloc