| anonim_4396 a întrebat:

E buna cartea " Calatorie in centrul pamantului" sau cartea " Aventurile unui chinez in China" amandoua de jules verne? M-am hotarat sa le citesc in vacanta de vara credeti ca ma voi plictisi cu ele? Daca da, ce altceva imi recomandati? (carti nu povesti)s mentionez ca am 10 ani si ca am citit deja colt alb si singur pe lume.

Răspuns Câştigător
| Skeletonized a răspuns:

Nu te poti plictisi de Jules Vernehee hee Cartile lui pur si simplu te capteaza si nu te poti opri pana nu o terminihee hee.
Ti-as recomanda "Aventurile lui Tom Sawyer", "Calatoriile lui Guliver", "Prichindel", "Marile Sperante", "Micul print", "2000 de leghe sub mari", "Ocolul Pamantului in 80 de zile", "Cuore"
si mai ales: "Alice in tara Minunilor" sau "Alice in tara oglinzilor" daca bineinteles nu le-ai citit dejahee hee
Lectura placuta! happy

6 răspunsuri:
| thealchemist a răspuns:

Sunt bune, in general Jules Verne e bun indiferent de titlu. si poti sa completezi lista de autori cu Alexandre Dumas si Michel Zevaco.

p. s.:@matchpoint: Notre-Dame? serios, la 10 ani? ce vrei sa urmeze la 11, Romeo si Julieta?

| karellen a răspuns:

Da, iti vor placea - sunt captivante, interesante si usor de citit. as reciti "calatorie spre centrul pamantului" oricand

| matchpoint a răspuns:

Buna ziua, cartile lui Jules Verne sunt carti potrivite pentru varsta ta. Ai mai putea citi Mizerabilii, Aventurile lui Huckleberry Finn, Tom Sawyer, David Coperfield, Notre-Dame de Paris. PA

| oana_8373 a răspuns:

Is foarte frumoase. le-am citit si eu cand eram mai mica. sper sa le poti intelegewinking:*esti o fetita desteaptabig grin

| Lienerth_Tobias_1999 a răspuns:

Eu consider că nu te prea plictisesti,
îți recomand O călătorie spre centru pământului.

| Alid08 a răspuns:

Ha ha pe mina mama m-a invatat sa citesc de la 6 ani iar la 7 citisem deja colt alb.la 8 citisem si "O calatorie in jurul pamnatului in 80 de zile.calatorie in centrul pamantului. daaaaa este buna mie mi-a placut mult.