| kitty00 a întrebat:

Ce carti imi recomandati? Am 12 ani happy. Am citit "singur pe lume","print si cersetor","europolis","aventurile lui oliver twist","de veghe in lanul de secara","winnetou"(toate volumele),"Calatorie spre centrul pamantului", si alte carti de ale lui Jules Verne.

5 răspunsuri:
| Hieer a răspuns:

laughing ai citit ceva...20.000 de leghe sub mari (daca nu ai citit-o)

| DiazAndreea a răspuns:

Incerca ceva de Ion luca caragiale( D-l Goe, Vizita) Ion Creanga-amintiri din copilarie

| kitty00 explică (pentru DiazAndreea):

straight face Astea nu sunt pentru clasele primare?raised eyebrows Ion Luca Caragiale. hmm, pai anul trecut am fost in a 5-a si a trebuit sa citim. Deci am citit toate operele lui,.

| DiazAndreea a răspuns (pentru kitty00):

Eu de unde sa stiu ce ai citit si ce nu?

| spoiledcat a răspuns:

Incearca " Cuore - inima de copil" sau " Imparatul mustelor" sunt faine pt.varsta ta happy