Întrebare recomandată | popmirgea1999 a întrebat:

E cineva de aici student la FEFS sau care a terminat aceasta facultate? As vrea sa dau si eu acolo si multi imi spun ca nu pot face fata acolo.As vrea sa stiu daca e greu, ce ore se fac ce sporturi etc. Multumesc mult

5 răspunsuri:
| mixxjim a răspuns:

Asta este o facultate in general pentru sportivii de performanta, sa aiba si ei un rost in viata dupa ce termina cu sportul. Deci daca nu faci sport serios nu prea ai sanse si motive sa mergi acolo.

| popmirgea1999 explică (pentru mixxjim):

Serios? laughing))))))))))) Si cati au mers acolo care n-au facut sport de performanta? + ca acum cateva zile am intrebat o cunostinta de-al mamei care a terminat acolo si a zis ca nu este greu. Daca nu faci sport de performanta nu poti da acolo?laughing)))))))))))))))))))

| mixxjim a răspuns (pentru popmirgea1999):

Poti sa dai si daca nu faci sport de performanta, am zis ca trebuie sa faci sport serios ca sa poti faci fata la orele de pregatire fizica si sportiva de acolo, ca daca nu faci deloc sport si te duci pe langa aia care au facut sau fac sport de performanta e cam aiurea din toate punctele de vedere. Vezi ca au si sectie de kinetoterapie, poate te-ar tenta.

| popmirgea1999 explică (pentru mixxjim):

laughing)) Sunt doar clasa a 10-a. Oricum pana atunci pot sa mai ma pregatesc chiar daca fac sport acasa big grin si tot la 2 zile chiar 1 jucam in fiecare seara fotbal sau cand nu mergem la fotbal fac vreo 3-4-5 km cu bicicleta de 1 singur laughing)Numai miscare sa fie happy

| mixxjim a răspuns (pentru popmirgea1999):

Nu mai stiu cum o fi acum, sa urmaresti la vara sa vezi cum e cu admiterea. Se dadea proba sportiva eliminatorie dintr-un sport ales - atletism, volei, handbal, fotbal, gimnastica, etc, din care aveai diverse probe specifice sportului respectiv si apoi aveai proba scrisa, examen la anatomie si la limba romana. De aici se iese profesor de sport sau instructor, trebuie sa stii macar un sport pe care sa-l poti face cu copiii la ore sau catre care sa-i poti indruma.