| anonim_4396 a întrebat:

E grea Facultatea de Psihologie? Imi poate oferi si mie cineva un orar?

Răspuns Câştigător
| elena a răspuns:

Nu este grea, dar trebuie sa citesti foarte multa literatura de specialitate, care la noi inca nu exista la cerintele actuale. Vei studia foarte mult dupa cursurile profesorilor/parca sunt batuti in cuie si acestia cu tot cu cursurile lor/. Programul nu este incarcat, dar din cauza ca orarul este lejer, nu se prea studiaza/invata/, iar la masterat se simte faptul ca nu te-ai pregatit la timp si serios, ai lacune in cunostinte, tot ce faci ti se pare lipsit de sens, nu bate cu ce-ai invatat tu in facultate, daca iti mai aduci aminte ceva. Sper sa fii multumita de raspunsul meu. Iti recomand aceasta facultate si din moment ce ai pus intrebarea de mai sus, inseamna ca-ti doresti acest lucru, nu-mi ramane de sa-ti urez multa bafta.

7 răspunsuri:
| TipulVerde a răspuns:

Pe vremea mea la facultate te duceai sa inveti. Nu sa vezi cat timp liber ai, cat de grele-s cursurile sau cat costa. Te duceai pentru ca asta vroiai pentru tine. Hmm. Pe vremea mea.

| catthshshshs a răspuns:

Din cate am inteles eu este destul de grea. Dar daca inveti cum trebuie si iti place ce faci, nu o sa ti se mai para asa de greawinking

| Marii a răspuns:

Nu-ti pot da un orar pentru ca de abia am inceput liceul.hee hee Din cate am auzit la psihologie trebuie sa tocesti mult, si sa citesti foarte foarte mult. Dar daca o faci din placere, o sa treci usor peste. happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce intreb eu si ce primesc...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Facultatea de psihologie este pentru persoanele care gandesc logic, nu e de toceala.adica intr-adevar e de invatat, dar lucruri logice, nu tocite ca pe-o poezie.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu este deloc grea! Facultatea asta as vrea s-o urmez si eu insa nu prea sunt ai mei de acord! Am auzit ca sunt 6 examene pe semestru(test grila la Facultatea De Psihologie din cadru Universitatii Spiru Haret'')Deci ar fi 12 examene pe an(si se fac 3 ani de facultate)E usoara fata de alte facultati(se face foarte mult ceea ce s-a studiat in clasa a 10-a la mai toate profilurile!

| Mihaiii a răspuns:

Nu iti pot da un orar, insa pot sa iti spun ca psihologia este a2a medicina! La medicina vindeci fizic, la psihologie vindeci psihic si se subintelege ca e aproape la fel de grea ca medicina. Insa daca iti place poti trece mai usor. Pentru ca mult mai usor sa inveti ceea ce iti place, oricat de greu ar fi! :*