| alexandrubt13 a întrebat:

E normal ca posturile in invatamant titularizabile pe perioada nedeterminata, sa apara pe lista la titularizare si apoi sa fie musamalizate si sa fie ocupate prin continuitate de suplinitori calificati care au luat note de 7 acum multi ani in urma? Nu cumva e de cercetari si reclamatii pe la minister si dna? Rog un raspuns de la cineva in domeniu care chiar stie legislatia in invatamant

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Nu-i normal dar e legal

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cauta legislaţia pe net si tu.

| alexandrubt13 explică (pentru anonim_4396):

Am cautat dar nu prea stiu unde s ar incadra

| anonim_4396 a răspuns (pentru alexandrubt13):

Eu gratis am dat deja un sfat. Al doilea costa. Trebuie sa mananc si eu o paine.