| gum a întrebat:

E posibil să primesc foaia matricolă de la școală prin poștă?

Am absolvit zece clase cu ceva vreme în urmă și nu mi-am ridicat niciodată foaia matricolă. E posibil să trimit la liceul respectiv cererea prin poștă și să primesc foaia matricolă astfel?

Mulțumesc!

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Nu ți-o trimite nimeni prin poștă!

| mi25 a răspuns:

Fiind un document cu regim special nu se trimite prin posta. In plus trebuie sa semnezi tu personal de primire.

| CIaudiu a răspuns:

Nu il primesti prin posta. Te duci la secretariatul scolii unde ai absolvit si ti-o elibereaza pe loc.

| elemonis a răspuns:

Buna.
Din cate stiu foaia matricola se poate lua numai personal de la liceu sau de altcineva prin procura.
Cel mai bine ar fi sa suni la liceul unde ai invatat sau sa mergi personal si sa ii intrebi daca se poate acest lucru si in functie de raspunsul lor vezi ce faci dupa.