| salvadorecri a întrebat:

As dori sa stiu ce ar trebui sa fac dacă aș dori să ma transfer la o scoala economică din Timișoara iar eu sunt din Reșita la o scoala tehnica pe profil electric, as dori sa ma mut pe turism si alimentatie, dar din cate am auzit nu mai sunt locuri asa ca as opta pe celalta sectie Economie. Am terminat a X -a si acum in vacanta de vara as vrea sa ma transfer acolo. Dacă as fi acceptat ar urma sa stau în cămin.Am fost cu ai mei la scoala unde aș vrea să mă mut și mi s-au dat 2 copii de cereri mi-au zis să revin cat mai repede posibil cu cererea completată cu foaia matricola+ adeverița medicala si adeverința de la scoala de unde sunt.Am completat cererea si-am luat si adeverinta de la doctorul de familie.Problema e ca scoala de unde vreau sa plec nu îmi da fisa matricola pana cand nu sunt acceptat la scoala din Timișoara.Ei pot deocamdata sa-mi dea adeverinta si sa fac cererea ca vreau sa plec de la scoala respectiva(azi-am completat-o). Urmeaza să o primesc joi.Deci ce ar trebui sa fac sunt disperat si saptamana viitoare e consiliul de administratie.