| anonim_4396 a întrebat:

E posibilă călătoria în timp, și dacă depășești viteza luminii te poți duce doar in viitor sau și în trecut

1 răspuns:
| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Viata pe care o traiesti este singura calatorie in timp de care poti beneficia. Restul sunt fictiuni.
Ai o varianta : aprofundeaza tehnicile de meditatie si somnul in stare ve veghe. Astfel poti invata sa calatoresti controlat, cu gandul, in viitor sau in trecut dupa cum iti doresti.
Astfel de "calatorii" depasesc cu foarte mult viteza luminii; practic se deruleaza aproape instantaneu "limitele spatiotemporale" dintre prezent si "timpul nvestigat.
Bafta deasa si succes.