| thegodfather12 a întrebat:

E vreo diferenta intre Academia de Politie "A.I. Cuza" si Scoala de Agenti de la Campina?(Adica poti iesi cu grade mai mari din una decat din cealalta)

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Este cam diferenta intre muncitor calificat si avocat. Ofiterul are studii superioare si agentul (echivalentul subofiterilor din armata, pompieri si jandarmi) are studii medii.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Salontanul):

Agent simplu, usor, usor, ajungi agent principal, agent principal adjunct, sef etc, faci o facultate de drept la fr. laughing mda.
Una peste alta ai mare dreptate.

| Robi673547 a răspuns:

Din Al.I. Cuza iesi ofiter si din cealalta subofiter.
Iesi cu salariu mai mare ca ofiter.

| thegodfather12 explică (pentru Robi673547):

Ca ofiter pot sa stau pe teren, sa zicem cum stau astia cu radarul, sau e lucru doar de birou?

| Salontanul a răspuns (pentru thegodfather12):

Nu. Doar daca sunt misiuni speciale. Cu radarul stau doar agentii.