| Bagalan114 a întrebat:

(ELEVI DIN CL. 9-a sau profesori din "REPUBLICA MOLDOVA" DACA VRETI SA FACETI O FAPTA BUNA VĂ ROG AJUTATI-MĂ) Salut! Sunt o elevă din cl. 9 și as dori să știu dacă cineva din voi are "Examenul de Evaluare Națională". Acest examen este creat și administrat de Ministerul Educației, Culturii și Cercetării al Republicii Moldova. (Pentru cl. 9-a anul 2023).
Eu va trebui sa dau acest examen (la matematică) :< dar aș dori să știu dacă cineva din voi are poze sau ceva în legătură cu examenul dat (la limba și literatura Română); (Matematică); (și istorie). Va rog chiar am nevoie și poate cineva din voi a făcut examenul înaintea noastră și as dori să știu dacă aveți poze sau ceva informații, sunt prostă ca dracu și nu cred că voi putea da examenul, vă rog chiar am nevoie de ajutor! Mulțumesc!

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

" cineva din voi are... ceva informații în legătură cu examenul din "Republica Moldova" sunt prostă ca dracu și nu cred că voi putea da examenul"

dar pe profii sau colegii tăi, de ce nu-i intrebi, e vreo problemă?

| dullcat a răspuns:

Buna.Eu nu cred ca am inteles. Daca vrei sa rezolvi subiecte, gasesti pe net. Daca spui ca nu te-ai pregatit, sa primesti subiecte gata rezolvate nu te va ajuta miraculos pana maine.

| 47red a răspuns:

Buna! Din pacate subiectele se dau atunci (in cazul tau maine) si nu avem cum sa facem rost de ele dar te poti uita pe modele astea la toate materiile: https://ance.gov.md/......nea-2023-0