| andrei9530 a întrebat:

Elevii scolilor postliceale din Romania au reduceri la biletele/abonamente pe tren? Leagea prevede ca toti elevi/student au reducere atunci de ce nu au si elevii din postliceale.
P.S: Sunt la postliceala de stat.

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Motivul este actul normativ HG nr.309/1996 :http://www.cfrcalatori.ro/265

Deci, beneficiarii reducerilor sunt:
* studentii din invatamantul universitar de stat si particular acreditat, cursuri de zi
* elevii din invatamantul primar (cuprinde clasa pregatitoare si clasele I - IV)
*elevii din invatamantul secundar inferior ( cuprinde clasele V-IX)
*elevii din invatamantul secundar superior liceal ( cuprinde clasel X-XII /XIII)

1 răspuns:
| mgtow a răspuns:

Pt ca postliceala nu are valoare in comertul muncii.