| Mady_1319 a întrebat:

Engleza sau franceza, voi ce a-ti alege? happy

96 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Franceza

| AvalohAlyn a răspuns:

Franceza. E o limba romanica si mai usor de invatat decat engleza. E melodioasa si de asta imi place. Dar tu ce ai alege?

| cosmina05 a răspuns:

Franceza

| NoMusicNoLife a răspuns:

Engleza ca e mai usoara big grin

| loli_8683 a răspuns:

In primul rand romana. ati in cazul de fata este un verb auxiliar (a avea) care ajuta la formarea conditionalului optativ prezent, deci nu se pune cratima intre a si ti.

| EuSiCuMine a răspuns:

Normal ca engleza, franceza e o limba prea enervanta, mai ales daca o faci cu diriga mealaughing
oricum engleza iti este de folos in viata nu franceza, sincer eu urasc limba franceza... e prea idioata limba asta straight face

| Aero a răspuns:

Germana, practic aleg si engleza ca seamana destul de mult, sunt din aceeasi categorie. N-am facut franceza in scoala, oricum germana e mai cautata in ziua de azi!

| Jadis a răspuns:

Engleza

| pwp a răspuns:

Franceza

| dydy21 a răspuns:

Engleza happy

| 인스피릿 a răspuns:

Engleza. Franceza nu invat, deci nu le pot compara.

| LNK a răspuns:

Nici nu se pune problema. Engleza.

| cornel a răspuns:

Engleza.

| DayByDay a răspuns:

Engleza.

| GyeBaek a răspuns:

Engleza.

| membrugirl2010 a răspuns:

Ambele.

| Aryadna a răspuns:

Buna Mady in scoala mea la clasele mari se face dupa alegere calasa de germana+englesa sau fraceza+enfleza am invatat si franceaza si pot spune ca este minunata dar engleza este totusi mai de folos multe tari au si engleza mai ales ca daca ai inceput de mica iti formezi mai repede limba engleza e usoara sper ca te-am ajutat!

| Anileda a răspuns:

Engleza!

| alexutsuuu a răspuns:

Engleza... LoL ce intrebare

| Ğίααα a răspuns:

Francezaalove struck

| RoooneyThePuf a răspuns:

Engleza

| mmeee79 a răspuns:

Pai care e mai comuna si se foloseste mai foarte mult. Englezahappy

| evelynne a răspuns:

Franceza:p

| Malvie a răspuns:

Engleza

| vazelin a răspuns:

Desi la mine nu e la fel (nu stiu engleza dar iau meditatii si sper sa functioneze) eu te-as sfatui sa inveti mai bine franceza (pentru ca deja oamenii toti stiu engleza si cu franceza, germana, spaniola, rusa iti gasesti de munca afara) dar sa stii pputina engleza cat sa te descurci... poate o data mergi in vizita si nu sti limba si iti va prinde bine!

| Sconcsiş a răspuns:

Engleza

| Ana a răspuns:

Engleza

| madia a răspuns:

Engleza.
Franceza nu stiu ( doar cateva cuvinte). As vrea sa invat pentru ca este o limba frumoasa, dar destul de grea.

| traficanta a răspuns:

Engleza, e mai placuta.

| ColorfullColors a răspuns:

English all the way