| PulbereDeStea a întrebat:

Este acel dans in doi pe care il danseaza de obicei indragostitii. Cine stie pasii? Sau daca stiti un videoclip care sa arate pasii. Poate o lectie video, ceva nu stiu. Am vazut ca sunt pe youtube lectii pentru pasi de salsa, dar despre dansul asta nu am gasit. Nici nu stiu cum ii se spune. Vals, sau ce o fi?

4 răspunsuri:
| PulbereDeStea explică (pentru heAdgN):

Primul videoclip este Brasoveanca, dupa cum si scrie. Deci este muzica populara. Al doilea videoclip este pentru cei profesionisti.

| heAdgN a răspuns (pentru PulbereDeStea):

Valsul mirilor poatebig grin

| PulbereDeStea explică (pentru heAdgN):

Iti dau un exemplu. Celine Dion- I love you, cum dansezi pe ea? Ca nu te poti legana doar. Sunt niste pasi, care trebuie facuti, pe lateral, in fata si in spate