| anonim_4396 a întrebat:

Este adevarat ca cei mai destepti elevi de liceu pleaca in strainatate sa faca facultatea?

6 răspunsuri:
| PerfectAngel a răspuns:

Pleaca deoarece au mai multe sanse sa invete, primesc o bursa considerabila pe timpul studiilor si se pot angaja usor dupa aceea pe un salariu decent.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pleaca cine vrea sa plece, elevii buni mai sunt racolati de facultati din afara

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pleaca pentru ca stiu ca au mai multe sanse la o viata mai buna in afara decat in Romania.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pleaca ca acolo isi gasesc loc de munca bun. Crede-ma si eu am de gand sa plec ca in Romania nu gasesti loc de munca platit bine. Bafta.

| AllBeOne a răspuns:

Nu chiar...
Adica pleaca dar nu toti accepta
Sunt facultati bune si la noi

| UnNumeAleatoriu a răspuns:

Nu toti. Stii, in Romania sunt si facultati foarte bune -alea de stat-. Pentru multi strainatatea a devenit un moft, nu o necesitate, ca asa stiu ei ca-i mai bine acolo...