| Alsopo55 a întrebat:

Este adevarat ca Evaluarea Nationala la clasa a 8a este mai usoara ca simularile? Adica asa am auzit.(As prefera să sa raspunda cei care au trecut prin asta)

3 răspunsuri:
| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Nu neaparat. Iti poate pica orice. Daca tu te bazezi pe asta, esti cam nepregatit pentru Evaluarea Nationala.

| anamariarot a răspuns:

Cam așa e, ca să motiveze elevii să învețe. În cazul meu a fost la fel și la EN, și la BAC.

| Samariteanul a răspuns:

Da,adica depinde.Simularile sunt putin mai grele ca sa ne faca sa ne trezim la realitate, dar dupa ce esti bine pregatit o sa vezi ca va fi destul de usor la examen.Bafta!(ideea e sa fi atent si sa nu te grabesti)